Реабілітація наркозалежних
Реабілітація наркозалежних це дуже важливий етап до відновлення та одужання, оскільки роки вживання наркотиків сильно змінюють людину. Він втрачає все: працю, сім’ю, нормальних друзів. Для нього зникають такі поняття, як моральність та мораль. Усі думки зводяться до пошуку «дози» і ніщо не може його зупинити.
Навіть коли людина хоче «зав’язати», зробити це самостійно вона вже не в змозі. Найчастіше допомога рідних також не дає результату. Тому, щоб врятувати наркомана, зверніться до нашого центру «Rehabclinic». У нас передбачена реабілітація наркозалежних та надається всебічна допомога спеціалістів.
Що таке реабілітація наркозалежних і навіщо вона потрібна?
ИПозбутися залежності можна, але тільки при усвідомленні проблеми та повній відмові від наркотиків. Зробити це самостійно наркоман який завжди здатний, оскільки він не може уявити життя без наркотиків. Спроби родичів повернути людину на «шлях істинний», зазвичай, теж закінчуються провалом.
Саме реабілітація наркозалежних та послідовне лікування наркоманії допомагає людині повернутися до нормального життя. Фахівцями проводиться цілеспрямована робота, що мотивує жити у тверезості та без наркотиків.
Недостатньо лише зняти ломку, важливо:
- зрозуміти причини, які штовхають людину вживати;
- ізолювати залежного від руйнівного середовища (друзі, братики і так далі);
- створити спокійну обстановку та пробудити бажання лікуватися.
Також необхідно закріпити успіх та навчити наркомана жити без «дози». Цього найлегше досягти в умовах стаціонару, де немає спокус і залежному надається всебічна підтримка.
Близька людина в біді???
Зверніться до нас за допомогою, замовте зворотний дзвінок
Методи реабілітації наркозалежних
Існують різні моделі реабілітації наркозалежних, які часто використовуються в комплексі. Це сприяє отриманню позитивного результату.
Програма 12 кроків
Ця програма була створена в Америці (1939). Вона швидко поширилася до інших країн і за цей час допомогла розпочати нове життя мільйонам людей. Реабілітація наркоманів за цим методом допомагає:
- Усвідомити проблему.
- Переглянути своє життя, цінності та поведінку.
- Знайти причину залежності.
- Планомірно йти до тверезого життя.
- Реабілітуватися в очах оточуючих.
12 кроків допомагають послідовно позбутися згубних звичок, налаштуватися на духовне та зростання особистості
Відмова від прийому наркотичних речовин та кодування
Восстановление начинается только после того, как человек сам переборол абстинентный синдром. Это считается готовВідновлення починається лише після того, як людина сама переборола абстинентний синдром. Це вважається готовністю до лікування. Програма реабілітації наркоманів включає навчання медитації, відвідування анонімних груп для відновлення навичок спілкування та поведінки.
Сімейна психотерапія або позбавлення від співзалежності
Поведінка рідних грає ключову роль успіху реабілітації. Оточення має перестати допомагати наркозалежному – треба зрозуміти, що це самостійна людина, здатна відповідати за свої вчинки, вирішувати проблеми, заробляти.
Роки життя поряд з наркоманом не минають безвісти, поступово у родичів розвивається «співзалежність». Вихід із цього стану полягає у визнанні проблеми, позбавленні страху за хвору людину та припинення спроб самостійного лікування чи перевиховання.
Фахівці нашого реабілітаційного центру добре справляються із цим завданням. Вони допоможуть забути старі образи, налагодити та зміцнити стосунки у сім’ї. Прищеплюють нову модель поведінки із залежною після виписки, щоб виключити зриви та закріпити успіх реабілітації.
Як відбувається програма реабілітації?
Програми складаються індивідуально, за результатами тестування, що допомагає визначити ступінь залежності, фізичне здоров’я та особистісні характеристики. Реабілітація наркоманів може відбуватися в амбулаторних чи стаціонарних умовах, на добровільній та примусовій основі.
Лікування в клініці умовно включає три етапи:
- Зняття фізичного потягу.
- Усунення психологічної залежності.
- Соціальна адаптація
Перший етап починається з приміщення залежного до реабілітаційного центру для наркоманів. Потім проводиться очищення організму від продуктів розпаду наркотичних речовин відновлення нормального обміну речовин. Процедура допомагає усунути симптоми абстинентного синдрому за 1-5 днів. Для детоксикації застосовуються медикаментозна та вітамінотерапія, фізіопроцедури, електросон, психотерапія.
Другий етап – один із важливих моментів лікування. Тут важливо виявити справжні проблеми, що сприяють розвитку залежності, допомогти наркоману усвідомити проблему та необхідність лікування. На цьому етапі формується відраза до вживання наркотиків.
Із залежним ведуться психотерапевтичні бесіди, спрямовані на закріплення бажання жити тверезим життям та створення основи для формування нової особистості. Паралельно проводяться групові тренінги, де реабілітанти навчаються контролювати себе, спілкуватися в колективі, долати стреси, відмовлятися, коли пропонують дозу.
Також хороші результати дають: гіпноз, психосинтез та психоаналіз. А працетерапія, ігри, спорт чи творчі заняття допомагають реабілітанту згадати навички здорового спілкування, навчитися проганяти погані думки, знайти себе та набути сенсу життя.
Третій етап та найтриваліший етап лікування – соціальна реабілітація наркозалежних. Вона триває від 9 місяців. За цей час людина має звикнути до тверезого життя, навчитися відповідати за свої вчинки та долати проблеми без «дози».
Після виписки для полегшення адаптації у соціальному середовищі, залежний може проходити пост реабілітацію в амбулаторних умовах протягом 60–90 днів.
НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОЖЮ!
залишайте заявку прямо зараз